zamknij

Pogodny Klubik - na zamku w Łańcucie

0

W dniu 23 czerwca 2018 r. seniorzy Pogodnego Klubiku odwiedzili Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.

Zaopatrzeni w dobry nastrój, ciekawość poznawczą i jak zawsze doskonałe poczucie humoru, uczestnicy wyjazdu od rana rozpoczęli zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Najpierw zażywali świeżego powietrza przechadzając się alejkami parku w stylu angielskim, potem obejrzeli ogrody różane, delektując się niepowtarzalną wonią kwiatów, odwiedzili także storczykarnię, oraz pawilony i zabudowania gospodarcze, m.in. wozownię. Centralnym punktem jednak był sam zamek. Bogato zdobione komnaty, salony, sypialnie, to właśnie miejsca, które najbardziej przypadły wszystkim do gustu. Niejeden pogodny senior poczuł, że w jego żyłach płynie arystokratyczna krew. Ba! Uczestnicy wyjazdu na zamku czuli się jak w domu, w czym z pewnością pomogły im misternie wykonane arystokratyczne kapcie, którymi zostali obdarowani. Dzięki nim przemykali niepostrzeżenie z jednaj komnaty do drugiej. Podczas wizyty na zamku seniorzy Pogodnego Klubiku pełnymi garściami czerpali inspiracje, rodziły się nowe wizje i pomysły… Wielu zaplanowało metamorfozę zamieszkiwanych dotąd wnętrz, niczym sama Dorota Szelągowska. Wielu już zakupiło niezbędne elementy dekoracyjne w sklepiku muzealnym. Tylko czekać, jak przydomowe ogródki zamienią się w angielskie ogrody różane, szklarnie w storczykarnie, a tradycyjne pokoje w komnaty…

W godzinach popołudniowych seniorzy odwiedzili także Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów W Markowej. Był to czas trudnej refleksji i spotkana z ciemną kartą historii.

Mimo nieco kapryśnej pogody seniorzy powrócili w dobrych nastrojach, do czego przyczynił się ostatni punkt programu – lody w Pilźnie. Jak zawsze – coś dla ducha i coś dla ciała. Był to kolejny udany wyjazd, który pozwolił miło spędzić czas, zintegrować seniorów i przeżyć kolejny wspaniały dzień. Nad wszystkim czuwała oddana całym sercem sprawie organizatorka wyprawy – niezastąpiona Ewa Siedlik – organizatorka i koordynatorka całego przedsięwzięcia.

Skontaktuj się z autorem