zamknij

Młodzi druhowie po zawodach.

0

Mistrzowskich tytułów nie udało się obronić, ale reprezentanci gminy Trzydnik Duży znaleźli się na podium Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dziewczęca ekipa z Agatówki i chłopcy z Trzydnika Dużego zajęli solidarnie trzecie miejsca.

Turniej, który odbył się w niedzielę 10 czerwca na trzydnickim stadionie, wygrały dziewczęta z MDP Stróża i chłopcy z MDP Gościeradów. Szczególnie w pierwszej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta. Po ćwiczeniach bojowych i biegach sztafetowych na 400 metrów z przeszkodami drużyny ze Stróży i Gościeradowa miały identyczną liczbę punktów, dlaczego do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka, w której lepsza o 5 punktów okazała się MDP Stróża. 

W zawodach chłopięcych zespołów klasyfikacja była odwrotna. Pierwszy był Gościeradów, który o 4 punkty wyprzedził Stróżę i o 6 - Trzydnik Duży. 

MDP Agatówka wystartowała w składzie: Patrycja Kosikowska, Amelia Mazurek, Dominika Bryczek, Klaudia Rychlicka, Karolina Pawlasek, Agnieszka Bator, Julia Szabat, Milena Wójcik i Emilia Olszówka.

W drużynie chłopców z Trzydnika Dużego byli: Paweł Fryza, Karol Mazur, Dominik Mazurek, Radosław Drewniak, Hubert Szymański, Jakub Tomczyk, Michał Biszczak, Norbert Ożóg, Łukasz Biss i Kacper Rychlicki.

Najlepsze ekipy odebrały nagrody, a wszystkie drużyny - dyplomy i upominki. 

 

Trofea wręczali wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, jednocześnie wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, wójt gminy Kraśnik Mirosław Chapski i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku młodszy brygadier Tomasz Michalczyk, a wśród widzów był m.in. powiatowy kapelan strażaków ksiądz Grzegorz Stąsiek.

W niedzielnych zmaganiach wzięło udział łącznie 12 drużyn dziewcząt i chłopców z gmin Gościeradów, Kraśnik, Trzydnik Duży i Wilkołaz. W zawodach wojewódzkich powiat kraśnicki będą reprezentować tylko najlepsze zespoły, czyli dziewczęta ze Stróży i chłopcy z Gościeradowa. 

Skontaktuj się z autorem