zamknij

IV Mundurowy Dzień Dziecka

0

  Już po raz czwarty w Skrzyszowie na orliku odbył się MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Skrzyszów, OSP Skrzyszów i Żandarmeria Wojskowa. Udział wzięli przedstawiciele niemal wszystkich jednostek mundurowych tj. Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna. Wydarzenie wsparły stowarzyszenia i organizacje paramilitarne i rekonstrukcyjne m.in. byłych żołnierzy GROM czy „Strzelec” z Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej.
    Wszystkie formacje miały ciekawie przygotowane namioty z atrakcjami dla najmłodszych. Można było bezpośrednio zobaczyć, dotknąć czasami nawet przejechać się na sprzęcie, który na co dzień jest niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Również bezpośredni kontakt dzieci z żołnierzami, policjantami czy strażakami wzbudzał wiele emocji i zaciekawienia ich codzienną służbą. Pokazy udzielania pierwszej pomocy czy korzystania ze sprzętu ratowniczego wzbudzają respekt i chęć niesienia pomocy innym w potrzebie. Można było również „sprawdzić swoje oko” w strzelaniu do celu ASG Paintbal. Jednak największą atrakcją zarówno dla dużych jak i małych dzieci był czołg T72, który dotarł do Skrzyszowa z jednostki pancernej w Żurawicy. Czołg nie tylko zrobił wrażenie podczas brawurowej jazdy, ale również można było wejść do środka i sprawdzić ile miejsca mógł mieć „Szarik” z filmu „Czterej pancerni i pies”. Oprócz atrakcji związanych bezpośrednio ze służbami mundurowymi były i inne prezentacje. Pokazy walk rycerskich zaprezentowało Bractwo św. Jakuba z Tarnowa, przejażdżki na koniach były możliwe dzięki Stowarzyszeniu Olimp ze Skrzyszowa. Ponadto nie brakowało animacji i zabaw dla dzieci takich jak pokazy fitness, mini disco, eksperymenty, duże bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawki dmuchane.
    Pomimo nienajlepszej pogody IV Mundurowy Dzień Dziecka okazał się imprezą udaną, a zaprezentowanych atrakcji trudno byłoby znaleźć w całym naszym regionie. Uśmiechy dzieci i zaangażowanie służb oraz sponsorów w to przedsięwzięcie pozostawia organizatorom energię na pracę nad następnym V Mundurowym Dniem Dziecka w Skrzyszowie w 2019 roku.

Skontaktuj się z autorem