zamknij

Zmagania sportowe zakończone.

0

Około 400 zawodniczek i zawodników stawiło się we wtorek 5 czerwca na stadionie w Trzydniku Dużym, by wziąć udział w 27. Gminnym Święcie Sportu. Reprezentanci wszystkich szkół i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Olbięcina walczyli o medale w 41 konkurencjach.

Zgodnie z tradycją imprezę rozpoczął przemarsz drużyn i wciągnięcie flagi Gminnego Święta Sportu na maszt przy dźwiękach Hymnu GŚS. Zawody oficjalnie otworzył wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, który złożył uczestnikom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Rywalizacja odbywała się głównie w konkurencjach lekkoatletycznych z podziałem na kategorie wiekowe. Najmłodsze klasy I - III startowały w sztafecie sprawnościowej i turnieju piłki nożnej, który wygrała reprezentacja szkoły z Woli Trzydnickiej, przed Rzeczycą Księżą, Olbięcinem i Rzeczycą Ziemiańską.

Dziewczęta i chłopcy z klas IV, V, VI i z gimnazjum walczyli o medale w biegach na 60 i na 600 metrów, skoku w dal i pchnięciu kulą.

Rywalizację sztafet ze szkół podstawowych wśród dziewcząt wygrał Olbięcin przed Wolą Trzydnicką, Rzeczycą Ziemiańską, Rzeczycą Księżą i Łychowem. W kategorii chłopców najlepsza okazała się sztafeta z Woli Trzydnickiej, która wyprzedziła Łychów, Olbięcin i Rzeczycę Ziemiańską.

Wśród nagrodzonych były drużyny, które kilka dni wcześniej rozegrały na trzydnickim "Orliku" turnieje piłki nożnej. W kategorii dziewcząt tak jak przed rokiem, wygrała Wola Trzydnicka przed Olbięcinem, Rzeczycą Ziemiańską, Rzeczycą Księżą i Łychowem. W kategorii chłopców najlepsza również okazała się pierwsza drużyna z Woli Trzydnickiej, drugi był Olbięcin I, trzecie miejsce zajęła Rzeczyca Ziemiańska I, a na kolejnych pozycjach uplasowały się - Wola Trzydnicka II, Olbięcin II, Rzeczyca Księża, Rzeczyca Ziemiańska II i Łychów. Swój turniej między czterema drużynami rozegrali również gimnazjaliści, którzy także odebrali trofea podczas wtorkowego święta.

Szkoły otrzymały w nagrodę specjalne statuetki i sprzęt sportowy, a najlepsi zawodnicy odebrali medale. W sumie organizatorzy rozdali 320 krążków i około 400 upominków.

Uczestników dopingowali, m.in. wójt Franciszek Kwiecień, który wręczał medale, a także radni powiatowi Bożena Wilkołek i Henryk Flis, przewodniczący rady gminy Marek Kosikowski, zastępca wójta Dariusz Maciąg, dyrektorzy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, który od 1991 do 2013 roku był współorganizatorem i gospodarzem imprezy - Zbigniew Wilkołek, Anna Kot i Czesław Widomski oraz Teresa Zawadzka, wiceprzewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która jest głównym sponsorem zawodów.

Nad przebiegiem zmagań czuwał gminny koordynator sportu Robert Nowosad, a sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego, wspierani przez gimnazjalistów i wolontariuszy Pracowni Orange.

Sportową rywalizację poprzedził występ zespołu tanecznego "Domino" z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, a towarzyszył jej konkurs plastyczny o tematyce antyalkoholowej oraz gry i konkursy, które poprowadziły instruktorki GOK Magdalena Ciosek i Alicja Pełka.

Skontaktuj się z autorem