zamknij

Majowy piknik seniorów w Marynopolu

0

Ponad 50 starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży skorzystało z propozycji miejscowego Ośrodka Kultury i Pracowi Orange udziału w pikniku w Marynopolu. Seniorzy, którzy bawili się w poniedziałek 21 maja, kolejny raz pokazali, że nadal nie brakuje im wigoru, kondycji i sprawności.

Główną część spotkania wypełniły tańce przy dźwiękach kapeli z Poniatowej oraz muzyce lat 60. i 70. oferowanej przez DJ-a. Były oberki, polki i walczyki, a do tego przeboje Abby i wielu polskich wykonawców.

Chociaż kilkugodzinna zabawa taneczna była dość wyczerpująca, seniorzy mieli jeszcze energię, by pograć w badmintona i warcaby, a także wziąć udział w konkursie kręcenia hula-hop. Najbardziej sprawni, wytrwali i sprawni, oprócz braw i uznania rówieśników, otrzymali nagrody. 

Poniedziałkowy piknik w Marynopolu był kolejną inicjatywą w ramach Akcji Senior, organizowanej przez wójta i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym i Pracowię Orange. Za kilka tygodni starsi mieszkańcy gminy wybierają się na wycieczkę do Sandomierza i spektakl w Tarnobrzeskim Domu Kultury, a w lipcu kolejny raz pobawią się w Marynopolu. Podobnie jak przed rokiem na tę zabawę organizatorzy chcą zaprosić zaprzyjaźnionych seniorów ze Świdnika. 

Skontaktuj się z autorem