zamknij

UTW - wykład o jakości życia w okresie senioralnym

0

Podstawowym celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest poprawa jakości życia osób starszych, osiągana poprzez ich aktywizację społeczną i umożliwienie spełnienia ważnych psychologicznych potrzeb samorozwoju, kształcenia się i zdobywania nowych umiejętności. Wykład o jakości życia w okresie senioralnym powinien być zatem jednym z najważniejszych wykładów… i był.

10 maja 2018 roku w Pracowni Orange próbę odpowiedzi na pytania: czym jest jakość życia osoby starszej, jak to widzą i czują seniorzy oraz co buduje jakość życia w starości, podjął  dr n. zdr. Sebastian Artur Zdończyk, mgr psychologii, psychoonkolog, asystent z Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Podstaw Edukacji Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Opinie bytowskich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece dowodzą, że wykłady z dr. Sebastianem Zdończykiem były tymi z kategorii najlepszych i najważniejszych dla studentów trzeciego wieku.  

Zajęcia odbyły się w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy bytowskiej książnicy jest jednym z sześciu w regionie, który będzie realizowany w ramach projektu Akademii Pomorskiej w Słupsku pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego”.  Projekt ten został najwyżej oceniony w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W ramach programu „ASA Akademia Seniora Aktywnego” finansowane są zajęcia edukacyjne i popularyzatorskie w czterech istniejących Uniwersytetach Trzeciego Wieku (w Słupsku, Ustce, Redzikowie i Łebie) oraz dwóch nowo powstałych w Człuchowie i w Bytowie. Porozumienie w sprawie realizacji projektu w Bytowie 27 lutego 2018 roku podpisali Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa oraz prof. Zbigniew Osadowski, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku. Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu, a zakończy w październiku 2018 roku. W ramach działania odbędą się m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty, wykłady, wycieczki, wyjazdy studyjne, konferencje.

Skontaktuj się z autorem