zamknij

Seniorzy i Noc Muzeów

0

W dniu 12 maja 2018 r. koneserzy sztuki należący do Pogodnego Klubiku uczestniczyli w otwarciu wystawy malarstwa Jerzego Ruszla "Akwarele", zorganizowanej w Szynwałdzie w ramach akcji Noc Muzeów.

Wielbiciele malarstwa wysłuchali prelekcji dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Andrzeja Szpunara, obejrzeli niezwykły obiekt archeologiczny i oddali się kontemplowaniu dzieł malarskich. Obrazy zachwyciły reprezentację Pogodnego Klubiku, której nieobce są dzieła wielkich artystów. Podczas spotkania każdy odnalazł coś dla siebie, formę przekazu, sposób ujęcia tematu czy chociażby kolorystykę obrazu (pasującą do stroju oglądającego).

Seniorzy mieli możliwość wymiany spostrzeżeń i poglądów oraz nawiązania bliższej relacji z samym autorem prac. Rozmowa tak się potoczyła, że pozwoliła zaplanować współpracę Pogodnego Klubiku z Tarnowskim Klubem Seniora. Jak się okazało, niektórzy z uczestników wystawy odnaleźli także w Panu Jerzym kolegę z dzieciństwa. Zwieńczeniem udziału koneserów sztuki w wystawie było wykonanie wspólnej fotografii z mistrzem. Spotkanie oko w oko ze sztuką dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i inspiracji dla własnej twórczości artystycznej seniorów.

Skontaktuj się z autorem