zamknij

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

0

Dzień 5 maja 2018 r. seniorzy Pogodnego Klubiku zwieńczyli długi majowy weekend wycieczką. Wczesnym rankiem wyruszyli do Kazimierza nad Wisłą.

Po drodze zwiedzili Pałac Czartoryskich w Puławach i odwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Kazimierza, zakończone rejsem po Wiśle.

Podczas wyjazdu był czas nie tylko na zwiedzanie, ale także na pełną integrację i wspólny relaks. Pomimo wczesnej pory wyjazdu, wszystkim od samego rana dopisywał dobry humor i szlachetne zdrowie. W ogrodach otaczających pałac, seniorzy obserwowali pawie, a niektórzy nawet zdążyli się z nimi bliżej zaprzyjaźnić. :) Wizyta w Czarnolesie wkrótce zaowocuje, bowiem każdy senior miał możliwość usiąść pod lipą i podumać, niczym sam Jan Kochanowski… Zgodnie z legendą, kto usiądzie w tym miejscu, doznaje olśnienia i nieposkromionej weny. Wielu poczuło ją już w autokarze, podczas drogi powrotnej. Tylko czekać jak powstaną dzieła, niczym spod pióra Jana z Czarnolasu. Przy takiej kreatywności seniorów Pogodnego Klubiku, będzie to fraszka... Jedno jest pewne - nikt z pewnością lipy nie odstawi :)

W Kazimierzu uczestnicy wycieczki oprócz najbardziej urokliwych zakątków i zabytków miasta poznali niezwykłego psa Werniksa, popularnie nazywanego Cwaniakiem. Zwierz, niestety (nieco sztywny) nie ruszał się z miejsca, więc pozostało tylko pogłaskać go po nosie, aby zgodnie z legendą, zagwarantować sobie powrót do Kazimierza. Wycieczka pozwoliła przeżyć dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wyjazdowi zorganizowanemu i dopracowanemu w najdrobniejszych szczegółach (nawet warunki atmosferyczne) przez koordynatorkę całego przedsięwzięcia – Ewę Siedlik towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera. Kierowniczka wycieczki także usiadła pod lipą… (można podejrzewać, że nie po raz pierwszy) więc już czekamy na kolejne wyjazdy. To był naprawdę wspaniały dzień!

Skontaktuj się z autorem