zamknij

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

0

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Pracowni Orange

 

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników. Jest to święto podsumowujące pracę, osiągnięcia zawodowe i budowania wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Tradycją stało się, że w tym wyjątkowym dla nas Dniu, przedszkolaki z Grupy Smerfy z Przedszkola nr 2 w Bytowie, przygotowują specjalny występ.  Nie inaczej było i w tym roku, choć może inaczej… bo w Pracowni Orange.

Przedszkole nr 2 w Bytowie to placówka, z którą najaktywniej współpracujemy.  Przygotowane przez przedszkolaki oraz ich nauczycielki atrakcje z okazji Dnia Bibliotekarza to forma podziękowania za naszą całoroczną współpracę. W smerfnych atrakcjach, oprócz przedszkolaków i bibliotekarzy, uczestniczył także Jacek Czapiewski, Wiceburmistrz Bytowa.  Były wspólne tańce, śpiew, zgadywanki… mnóstwo śmiechu i radości.

Dla wielu osób praca bibliotekarza jest biernym zajęciem, polegającym jedynie na wydawaniu książek lub ich przyjmowaniu. Od dawna staramy się pokazać inny wizerunek bibliotekarza. Rozpatrując to pod kątem ostatnich sukcesów, możemy z pełną odpowiedzialnością potwierdzić, że nam się to udaje. II miejsce w ogólnopolskim konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa, Bożena Mazur, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie, Pomorskim Bibliotekarzem Roku 2017, nagrody dowodzą, że w bytowskiej książnicy nie ma stereotypowych bibliotekarzy.

Skontaktuj się z autorem