zamknij

Noc muzeów

0

Noc muzeów to znany międzynarodowy projekt polegający na udostępnianiu muzeów nocą. Pierwszą Noc Muzeów w Polsce zorganizowano w 2003 r. w poznańskim Muzeum Narodowym. W większości miast podczas takiej nocy można za darmo odwiedzić kina, galerie oraz instytucje pozarządowe. Wielu z nas wybiera się wtedy na zorganizowane z tej okazji wernisaże i wydarzenia. Niektóre muzea organizują warsztaty dla dzieci, które zaczynają się jeszcze w dzień, dzięki temu najmłodsi również mogą obcować z kulturą.
   Magia nocy przyciąga tłumy zwiedzających. W tym roku Noc Muzeów w większości miast w tym i w Tarnowie wypada 19 maja br.
Na tydzień przed Nocą Muzeów w Tarnowie zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie, gdzie 12 maja od godz.19.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarskiej „Akwarele” Jerzego Ruszla w ramach znanego muzealnego cyklu „Tarnowscy artyści w galerii muzealnej”. Będzie można również zobaczyć niepowtarzalny obiekt archeologiczny, który zostanie zaprezentowany przez dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzeja Szpunara w ramach drugiego cyklu muzealnego „Galeria jednego obiektu”.
   Szynwałd to niewielka miejscowość w gminie Skrzyszów posiadająca nowoczesny obiekt – bibliotekę. Pomimo tego, że na terenie gminy Skrzyszów nie ma muzeum, a Szynwałd to niewielka miejscowość, jednak atmosferę przyjazną dla rozwoju kultury oraz magię nocy czuć i tutaj. Mieszkańcy będą mogli w swoim niewielkim wymiarze uczestniczyć w projekcie o międzynarodowym charakterze. W sobotę 12 maja będzie można nie tylko uczestniczyć w otwarciu wystawy i prezentacji obiektu archeologicznego o godz. 19.00, ale również zapraszamy do zwiedzania świeżo otwartej wystawy do godz. 23.00.
   Warto zaznaczyć, że Jerzy Ruszel studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskał dyplom na wydziale Architektury Wnętrz, a także otrzymał stypendium twórcze miasta Krakowa. Obecnie pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Pan Jerzy uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i zagranicą. Zajmuje się projektowaniem, malarstwem, rzeźbą, a także aranżacją wnętrz.

Skontaktuj się z autorem