zamknij

Nominacje za recytacje przyznane

0

Uczennice z Olbięcina i Łychowa będą reprezentować Gminę Trzydnik Duży w powiatowym etapie Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury wybrało je spośród 15 uczestników eliminacji, które odbyły się w środę 9 maja w miejscowym ośrodku kultury. 

W młodszej kategorii wiekowej, w której o nominacje rywalizowali uczniowie klas I - III, najlepiej wypadły Patrycja Ćwikła z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Olbięcinie i Julia Szkutnik z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie. Spośród starszych recytatorów z klas IV - VI jury nominowało Małgorzatę Pluder. Patrycję Ćwikłę z wierszem Psie smutki" Jana Brzechwy do konkursu przygotowywał Andrzej Kamiński, z Julią Szkutnik, która recytowała "Niebieskiego ptaka" Agnieszki Frączek, pracowała Małgorzata Kuryło, a Małgorzata Pluder przygotowała pod kierunkiem Moniki Kaproń utwór pod tytułem "Arbuz" Jana Brzechwy.

Jury eliminacji gminnych przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymali je Patryk Latawiec z klasy II PSP w Woli Trzydnickiej (op. Anna Ryś), Gabriela Kot z klasy V PSP w Łychowie (op. Katarzyna Surdacka) i Kamila Radwan z klasy VII PSP w Rzeczycy Księżej (op. Grażyna Surowiec).

Uczestników wtorkowych eliminacji oceniali pedagog i bibliotekarka z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska, instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Przesłuchania najlepszych recytatorów z całego powiatu kraśnickiego odbędą się 15 maja w Dzierzkowicach, a zwycięzców 37. Małego Konkursu Recytatorskiego poznamy na początku czerwca. 

Skontaktuj się z autorem