zamknij

Światowy Dzień Książki- 23 kwietnia 2018

0

Z okazji Światowego Dnia Książki przypominamy o Naszej półce :) i akcji Bookcrossingu :) przynieś swoją książkę, a weź Nasza :)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) obchodzony jest 23 kwietnia. – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie, które mają na celu zachęcić do częstszego czytania książek. Natomiast u Nas, praktycznie od początku istnienia Naszej Pracowni Orange w Trzydniku Dużym czeka na Was półka z książkami, która stopniowo się zapełnia. Bardzo Nas cieszy fakt, ze lada moment będziemy myśleć nad dostawieniem drugiej lub powiększeniem obecnej :) :) :) idea ta na skłonić do czytania książek i pokazania jak ważne jest odkrywanie historii przeniesionych na papier.

Ustanowiona przez UNESCO data 23 kwietnia nie jest przypadkowa – to rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy jak: Miguel de Cervantes, William Szekspir czy Władimir Nabokow.

A tak przy okazji, jakie książki lubicie czytać, jakie są Wasze ulubione tytuły? Czekamy na odpowiedzi! :)

Skontaktuj się z autorem