zamknij

Sobotni marsz i szkolenie Nordic Walking

0

W sobotę 1 czerwca odbyło się u nas szkolenie oraz marsz Nordic Walking po drogach polnych wokół Wojcieszyc prowadzone przez Państwa Beatę i Marka Drapikowskich - wolontariuszy Fundacji Orange. Była to pierwsza przygoda z Nordic Walking zorganizowana w ramach projektu napisanego przez Stowarzyszenie Wojcieszyce XXI pod hasłem "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2013 roku". Konkurs ten był rozpisany przez Urząd Gminy Kłodawa. Na realizację tego projektu Stowarzyszenie nasze otrzymało kwotę 500 zł. 

Do realizacji tego projektu dołączyła się również Fundacja Orange, która ufundowała szkolenie z podstaw Nordic Walkingu oraz 10 par wysokiej klasy kijków do uprawiania tego sportu. Kijki te będą wypożyczane wszystkim chętnym, nie tylko mieszkańcom Wojcieszyc.

W tym miejscu serdeczne podziękowania składamy Państwu Beacie i Markowi Drapikowskim, którzy z wielkim zaangażowaniem przekazali nam swoją wiedzę i umiejętności oraz zarazili swoją pasją do uprawianie tego sportu. Mamy nadzieję, że nie była to jedyna wizyta Państwa Drapikowskich w Wojcieszycach, na następne serdecznie zapraszamy!

Osobne podziękowanie kierujemy pod adresem Fundacji Orange, dzięki której Wojcieszyce nie tylko mają nowoczesną pracownię komputerową, ale również od 1 czerwca wzbogaciły się o profesjonalny sprzęt, który będzie zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Skontaktuj się z autorem