zamknij

Weekendowe emocje sportowe z Pracownią Orange

0

Kibice z Trzydnika Dużego i okolic w miniony weekend na brak emocji nie mogli narzekać. W niedzielę 25 marca hala miejscowego gimnazjum gościła uczestników dwóch imprez - finału Powiatowej Ligi Amatorskiej Siatkówki i Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Tegoroczne rozgrywki PLAS rozpoczęły się w lutym, a rywalizacja między 6 zespołami odbywała się podczas trzech turniejów. Siatkarze rozegrali łącznie 18 spotkań, po 6 w każdym turnieju. 
Najlepiej zaprezentował się GUKS Modliborzyce, drugie miejsce zajął pierwszy zespół KS GOK Trzydnik Duży, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła drużyna "Yellowstone" Kraśnik. Poza podium znalazły się "Wilki PSP Perła" Rudnik, KS GOK Trzydnik Duży II i "Trójka" Kraśnik. 
Pierwsze trzy ekipy odebrały medale, a wszystkie drużyny - dyplomy i puchary, ufundowane przez Powiat Kraśnicki, który razem z KS GOK Trzydnik Duży i Gminą Trzydnik Duży zorganizowali cały cykl.

    W turnieju tenisistów stołowych wystartowało 22 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach. Najlepszym wśród uczniów szkół podstawowych okazał się Bartosz Ćwikła, na drugim miejscu uplasował się Szymon Serafin, a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Jóźwik. Żeńską rywalizację wygrała Irena Pietras, która była lepsza od Anny Kot. 
Dwuosobowa była także rywalizacja w kategorii juniorów, w której Kacper Madejczyk pokonał Mateusza Kota. W najliczniej obsadzonej grupie seniorów, w której grało 12 zawodników, zwyciężył Daniel Samborski, przed Pawłem Wójcikiem, a trzeci był Hubert Staniec. 

Skontaktuj się z autorem