zamknij

Gala Wolontariatu w Pracowni Orange i Konkurs Wiedzy o Łękawicy

0

W sobotę 20 stycznia 2018 roku w Pracowni Orange w Łękawicy odbyła się I Gala Wolontariatu i Konkurs Wiedzy o Łękawicy. W dzisiejszych czasach wolontariat to nie tylko pomoc najuboższym, ale także odkrywanie pasji w młodych ludziach, dzielenie się swoją wiedzą, wolnym czasem czy praca z seniorami. Spotkanie zgromadziło mieszkańców naszej gminy i sympatyków pracowni, którzy na co dzień angażują się w różnorodne przedsięwzięcia. Wolontariusze wspólnie ułożyli pamiątkowe puzzle. Najaktywniejszym wolontariuszom działającym w Pracowni Orange wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. Szczególne podziękowania kierujemy do pań Katarzyny Łabędź i Klaudii Starostki oraz panów Stanisława Starostki, Łukasza Szczupaka i Macieja Kłuska.
    Spotkanie rozpoczęło się od Konkursu Wiedzy o Łękawicy adresowanego do dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział pięcioro młodych mieszkańców naszej gminy. Uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą rywalizując w siedmiu konkurencjach. Pytania konkursowe dotyczyły historii i tradycji Łękawicy oraz jej charyzmatycznych mieszkańców. W kolejnych rundach uczestnicy degustowali konfitury własnej produkcji, doszukując się w nich smaków z naszych sadów, nazywali przedmioty z babcinego strychu, a także rozpoznawali po kształcie i zapachu warzywa z łękawickich pól. W konkursie wzięli udział Gabriela Łabędź, Cezary i Błażej Wzorek, Bartłomiej i Mikołaj Patyk. Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Łabędź.
Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem i degustacją okolicznościowego tortu.
     Gala Wolontariatu i Konkurs Wiedzy o Łękawicy były finansowane w ramach projektu na promocję wolontariatu w Pracowniach Orange organizowanego przez Fundację Dobra Sieć.

Skontaktuj się z autorem